Китай – апостиль/легалізація?

Починаючи з 2012 року, Китай є популярним напрямком для працевлаштування за кордоном для молодих громадян України. Процес працевлаштування на території Китаю складається з декількох етапів: пошук роботодавця в Китаї та укладення з ним контракту; процедура легалізації/апостилювання офіційних документів; оформлення робочої візи та виїзд до Китайської Народної Республіки. 

Оскільки Китай не приєднався до Гаазької конвенції, до офіційних документів застосовується процедура консульської легалізації. Виключеннями є 2 спеціальних адміністративних райони – Гонконг і Макао, що підписали Гаазьку конвенцію і визнають документи з проставленим штампом апостиль.

Для всіх інших провінцій і регіонів Китаю вимагається процедура легалізації – засвідчення документів Міністерством юстиції України, Міністерством закордонних справ України і Консульством (консульським відділом посольства) Китайської Народної Республіки (КНР) в Україні. При працевлаштуванні в Китаї в першу чергу потрібна консульська легалізація диплома про вищу освіту і довідки про несудимість з МВС України. В окремих випадках може вимагатися легалізація копії паспорта або додатку до диплома. При легалізації диплома або додатка до диплома засвідчується не оригінал документа, а його нотаріальний переклад на китайську мову, а при легалізації довідки про відсутність судимості – оригінал разом з нотаріальним перекладом. Після цього документ вважається легалізованим для використання на території Китаю. А для Гонконгу чи Макао достатньо лише проставлення штампу апостиль на оригіналі документа або його нотаріальній копії з подальшим перекладом на англійську або китайську мову. Процедура легалізації/апостилізації документів для Китаю має багато тонкощів і нюансів, тому найкраще доручити вирішення цього комплексного питання професійному бюро перекладів.