Довідка про відсутність судимості для нерезидента

Процес оформлення довідки про відсутність судимості (довідки про несудимість) для нерезидента України практично не відрізняється від процесу оформлення цього документа для резидента України. Головна відмінність полягає у вимозі надати переклад міжнародного паспорта нерезидента України на українську мову з транслітерацією імені і прізвища українською мовою. Від іноземного заявника не вимагається надання інформації щодо місця і терміну свого перебування в Україні.

З огляду на те, що всі українські довідки про несудимість оформлюються з використанням єдиної бази МВС, не важливо, в якому саме місті України подається запит на оформлення довідки про відсутність судимості на іноземця. Наприклад, в м. Київ можна оформити довідку про несудимість для нерезидента України, що перебуває або перебував раніше в м. Харків, Дніпро, Кривий Ріг, Маріуполь, Краматорськ, Запоріжжя, Херсон, Миколаїв, Одеса, Кропивницький/Кіровоград, Черкаси, Полтава, Чернігів, Суми, Вінниця, Житомир, Хмельницький, Рівне, Чернівці, Луцьк, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Ужгород та іншому місті на території України.  

Для надання довідці про відсутність судимості з МВС України міжнародного статусу необхідно виконати процедуру проставлення штампу апостиль/легалізації в Міністерстві закордонних справ України з подальшим перекладом на англійську мову або державну мову країни призначення. Після цього довідка про несудимість з МВС України визнається майже всіма країнами світу. Проте для кожної країни існують певні особливості щодо підготовки та оформлення документів, тому краще довірити комплексне оформлення документів “під ключ” професійному бюро перекладів