Нотаріуси м. Київ

В м. Київ нотаріуси підпорядковуються Київському міському нотаріальному округу Міністерства юстиції України. В підпорядкуванні цьому нотаріальному округу знаходяться всі державні нотаріальні контори м. Київ, а також всі приватні нотаріуси Києва. В Києві нотаріуси працюють в усіх 10 адміністративних районах, а саме: Дарницький район, Дніпровський район, Деснянський район, Голосіївський район, Печерський район, Шевченківський район, Оболонський район, Подільський район, Святошинський район, Соломенський район. Як правило, саме приватні нотаріуси досить активно співпрацюють з бюро перекладів і юридичними компаніями.

Загалом, найбільша кількість приватних нотаріусів зосереджена в центральних районах Києва – Печерському, Шевченківському, Голосіївському та Подільському районах.

За своєю юридичною силою документи, засвідчені  або оформлені приватним нотаріусом, нічим не відрізняються від документів, засвідчених або оформлених державним нотаріусом в Києві. Приватні і державні нотаріуси уповноважені на здійснення нотаріального засвідчення перекладу.

Зважаючи на українські бюрократичні реалії, часто вдається швидше і дешевше оформити той чи інший правочин у приватного нотаріуса Києва, ніж у державного нотаріуса. Крім стандартного набору нотаріальних послуг у нотаріусів м. Київ, серед яких оформлення довіреності, спадщини, іпотеки, тощо, можна здійснити і нотаріальний переклад довідки про несудимість, свідоцтва з відділу РАЦС, диплома зі штампом апостиль/легалізації за наявності дипломованого перекладача.

Ще один плюс на користь приватних нотаріусів це велика конкуренція, обумовлена значною кількістю нотаріусів у Києві, що призводить до зменшення вартості нотаріальних послуг і покращенню якості обслуговування.