Довідка про несудимість для зарубіжжя

Станом на 01.01.2015 р. використовується єдина форма довідки про несудимість (про відсутність судимості) для України та іноземних держав. Але в той же час треба враховувати, що для використання за кордоном більш бажаною є українська довідка про несудимість з гербовою печаткою. Зокрема, довідки про відсутність судимості, оформлені на фірмовому бланку з гербовою печаткою, видаються Головним управлінням Міністерства внутрішніх справ України в м. Київ.

В Україні найбільш затребуване оформлення довідок про несудимість МВС України для їх подальшого використання в країнах ЄС (Іспанія, Італія, Португалія, Франція, Німеччина, Великобританія, Словаччина, Польща, Угорщина, Литва), Росії, Ізраїлі, Казахстані, США, Канаді, Австралії, Китаї, ОАЕ, тощо. Термін дії виданої довідки обмежується 90 днями.

Слід пам’ятати, що для офіційного працевлаштування, оформлення ВНЖ, ПМЖ або громадянства та інших дій недостатньо просто отримати українську довідку про несудимість в структурах Міністерства внутрішніх справ України. В залежності від загальних вимог країни призначення і окремих вимог органу подачі документів необхідно виконати процедуру нотаріального перекладу довідки, проставлення штампу апостиль або легалізації, консульську легалізацію або інші передбачені законодавством заходи. З метою уникнення негативних наслідків краще доручити вирішення цього питання кваліфікованим спеціалістам з бюро перекладів.