Медична довідка 086

Для вступу до ВУЗу в Україні або за кордоном абітурієнту необхідно надати певні документи, серед яких атестат і додаток до атестату. До обов’язкових документів також відноситься медична довідка форма 086.

Медична довідка 086 є медичним документом, до якого вноситься інформація про здані аналізи та огляд лікарів. Ця довідка видається на підставі висновку медичної комісії і підписується головним лікарем медичної установи, що заповнював довідку, і засвідчується печаткою такої установи. Варто зазначити, що результати аналізів є дійсними лише протягом 1 місяця, тому після спливу цього терміну необхідно буде знову здавати всі затверджені аналізи.    

При вступі до навчального закладу за кордоном недостатньо лише отримати українську медичну довідку 086 і надати її разом з атестатом і додатком. Зазначена довідка обов’язково має бути апостильована/легалізована у компетентному міністерстві України і перекладена на іноземну мову. В залежності від країни призначення медичну довідку форма 086 може бути перекладено з подальшим нотаріальним засвідченням перекладу, засвідченням печаткою бюро перекладів або консульською легалізацією перекладу. Для використання довідки у Польщі, Франції або Словаччині може знадобитись переклад присяжним перекладачем, а для Італії – переклад акредитованим перекладачем. Найцікавіше, що для однієї і тієї країни вимоги до оформлення цього документа можуть відрізнятись. До прикладу, більшість навчальних закладів Польщі приймають українські медичні довідки 086 з апостилем і нотаріальним перекладом або ж з перекладом, засвідченим печаткою бюро перекладів. Але нерідко польські ВУЗи вимагають присяжний переклад або ж консульську легалізацію перекладу в Посольстві Польщі в Україні. Тому кінцевий список вимог до оформлення документів, серед яких може бути і українська довідка про несудимість, варто уточнювати безпосередньо у навчальному закладі.