Медична довідка 082

Для офіційного працевлаштування за кордоном громадянам України потрібно оформити медичну довідку форма 082. В такій довідці вказується інформація про стан здоров’я заявника і надається висновок про можливість роботи за кордоном. Для отримання такої довідки здаються всі необхідні медичні аналізи і проводиться засідання медичної комісії. 

Довідку за формою 082 видають практично всі медичні установи, але далеко не всі з них підходять для їх подальшого офіційного використання в інших країнах. Олександрівська клінічна лікарня в м. Київ є однією з найбільш популярних і надійних медичних установ, що видають такі документи. Довідки, видані в цій лікарні, не потребують додаткового засвідчення в обласному управлінні охорони здоров’я перед проставленням штампу апостиль/легалізації.

Отримання вищезазначеної довідки для надання за кордоном це лише 50% від загальної процедури, бо додатково довідку має бути засвідчено штампом апостиль/легалізації залежно від країни призначення і перекладено на англійську або іншу іноземну мову з подальшим нотаріальним засвідченням або ж засвідченням печаткою бюро перекладів. А для деяких країн, наприклад, Іспанії чи Італії, знадобиться процедура подвійної апостилізації або консульської легалізації перекладу. Тільки після виконання всіх зазначених процедур, передбачених законодавством країни призначення, цей документ буде мати юридичну силу. Крім того, для працевлаштування в іншій країні потрібна буде довідка про несудимість і документи про освіту з апостилями або легалізацією.