ІПН іноземцю в Україні

В Україні для здійснення певних дій і процедур нерезиденту України необхідно отримати ІПН (індивідуальний податковий номер). В першу чергу мова йде про купівлю нерухомого і рухомого майна (автомобіль), заснування юридичної особи, відкриття банківського рахунку. Без податкового коду України іноземний громадянин не зможе успішно виконати вищезазначені операції.

На території України структурні підрозділи Державної фіскальної служби України уповноважені на оформлення українського податкового номеру для іноземців. Ця процедура загалом не є надскладним процесом, але в певних випадках швидше, а інколи і дешевше оформити індивідуальний податковий номер, звернувшись до професійного бюро перекладів. Незалежно від місця поточного перебування нерезидента в Україні, індивідуальний податковий номер (ІПН) теоретично можна отримати у будь-якому обласному центрі України, але на практиці найбільш налагодженим цей процес є у Головному управлінні ДФС України в м. Київ. Тому простіше оформити податковий код в зазначеному управління в Києві для нерезидентів, що перебувають у Харкові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Одесі, Львові, Ужгороді, Чернівцях та інших містах України.

Проте, в деяких випадках недостатньо лише оформити український податковий номер в Україні для здійснення реєстраційних та інших офіційних процедур. Інколи також вимагається надати українську довідку про відсутність судимості. А за умови подальшої подачі такої довідки за кордоном може знадобитись ще й апостилювання або легалізації на ній.