Довідка про несудимість – останні зміни

Відповідно до Наказу МВС України від 22.06.2018 за № 524 до Порядку доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України було внесено зміни до порядку перевірки інформації для видачі довідки про несудимість (про відсутність/наявність судимості) на території України.  Цей наказ було зареєстровано Міністерством юстиції України за № 800/32252 від 10.07.2018 р.

Зокрема, впроваджується два типи довідок про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України – “скорочена” і “повна”.

В “скороченій” довідці будуть міститись відомості про відсутність/наявність судимості, а в “повній” – відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

Варто відзначити, що візуально обидва типи довідок не будуть відрізнятись, зміни стосуватимуться лише форми перевірки даних щодо заявника в ЄІС МВС України. В той же час у певних випадках, таких як подача довідки про відсутність судимості МВС на тендер, для отримання дозволу на зброю, оформлення усиновлення або громадянства, отримання “повної” довідки є більш пріоритетним.