Довідки про несудимість в Україні

Довідки про несудимість в Україні видаються в усіх обласних управліннях МВС України в залежності від місця перебування або проживання заявника, а також безпосередньо у Міністерстві внутрішніх справ України або Головному управлінні МВС України в м. Києві. При цьому, у Міністерстві внутрішніх справ України або Головному управлінні МВС України у м. Києві можна отримати довідку про несудимість незалежно від місцезнаходження заявника.

Довідки про несудимість оформлюються від 10 до 1 робочого дня. Цей документ необхідний в цілому ряді випадків для його використання як в Україні, так і за її межами. Ця довідка необхідна при оформленні певних типів віз, громадянства, виду на проживання, дозволу на зброю, для участі в тендері, тощо. При цьому, не варто забувати про те, що такі довідки мають обмежений термін дії.

При використанні довідки про несудимість за кордоном, в залежності від країни призначення, довідка повинна мати апостиль або легалізацію, а також нотаріальний переклад. Людині, недосвідченій в подібних бюрократичних тонкощах, інколи дешевше і швидше отримати комплексну послугу в юридичній компанії або бюро перекладів, ніж самостійно обходити всі державні заклади.